Skip to content
The Geopost

The Geopost

  • LAJME
  • FACT CHECKING
  • ANALIZA
  • INTERVISTA
  • BALKAN DISINFO
  • RRETH NESH
SHBA: Kina përmirësoi operacionet e spiunazhit kuban në vitin 2019 3 min read
  • Botë

SHBA: Kina përmirësoi operacionet e spiunazhit kuban në vitin 2019

The Geopost June 15, 2023
Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken tha të hënën se Kina ka përmirësuar objektet e saj të mbledhjes së inteligjencës në Kubë në vitin...
Read More
Nikola Samarxhiq për Geopost: Serbisë i duhet një Kosovë e pavarur për të dalë nga iluzionet dhe gabimet e saj nga e kaluara 14 min read
  • Intervista

Nikola Samarxhiq për Geopost: Serbisë i duhet një Kosovë e pavarur për të dalë nga iluzionet dhe gabimet e saj nga e kaluara

The Geopost June 15, 2023
Serbisë i duhet një Kosovë e pavarur për të dalë nga iluzionet dhe gabimet dhe krimet e së kaluarës dhe për të orientuar zhvillimin...
Read More
Naslovna Forcat serbe kanë kidnapuar tre policë të Kosovës; Vuçiq në një pritje në Ambasadën Ruse me Bocan-Harçenkon 3 min read
  • Ballkan
  • Lajme

Forcat serbe kanë kidnapuar tre policë të Kosovës; Vuçiq në një pritje në Ambasadën Ruse me Bocan-Harçenkon

The Geopost June 15, 2023
Pasi Policia e Kosovës në Mitrovicën e Veriut dje arrestoi kreun e bandës kriminale të quajtur “Mbrojtja Civile”, Milun Milenkovic Lunet, i cili ishte...
Read More
Franca zbulon një fushatë të madhe dezinformuese nga Rusia 3 min read
  • Botë
  • Lajme

Franca zbulon një fushatë të madhe dezinformuese nga Rusia

The Geopost June 14, 2023
Franca tha të martën se kishte zbuluar një fushatë dezinformuese ruse në shkallë të gjerë, në të cilën lajmet e rreme anti-ukrainase u prezantuan...
Read More
The Geopost me fakte: “Lune” me bandën e vet rrah shqiptarët 1 min read
  • Lajme
  • Siguri

The Geopost me fakte: “Lune” me bandën e vet rrah shqiptarët

The Geopost June 14, 2023
“The Geopost” ka siguruar një video dhe një fotografi të 6 dhjetorit 2022, kur në Mitrovicën Veriore, shefi i të ashtuquajturës “Mbrojtja Civile”, Milun...
Read More
Serbët në Mitrovicë sulmuan Goran Rakiqin, të besuarin e Vuçiqit dhe liderin e Listës Serbe 2 min read
  • Lajme

Serbët në Mitrovicë sulmuan Goran Rakiqin, të besuarin e Vuçiqit dhe liderin e Listës Serbe

The Geopost June 14, 2023
Lideri i Listës Serbe Goran Rakiq është sulmuar fizikisht në Mitrovicë, kanë konfirmuar për Nova.rs disa dëshmitarë. Kjo duket nga një video e postuar...
Read More
Janusz Bugajski për The Geopost: Po intensifohen konfliktet brendshqiptare 4 min read
  • Analiza
  • Ballkan

Janusz Bugajski për The Geopost: Po intensifohen konfliktet brendshqiptare

The Geopost June 14, 2023
Ndonëse shqiptarët shpeshherë e shfaqin unitetin e tyre kombëtar në valëvitje flamujsh, fjalime madhështore dhe gjeste simbolike, në realitet konfliktet mbi pushtetin dhe shtetësinë...
Read More
Stradner për Malin e Zi pas zgjedhjeve: Ndikimi i faktorëve të huaj duhet të pritet 1 min read
  • Lajme

Stradner për Malin e Zi pas zgjedhjeve: Ndikimi i faktorëve të huaj duhet të pritet

The Geopost June 13, 2023
Formimi i një koalicioni paszgjedhor për të udhëhequr një qeveri të re të qëndrueshme në Mal të Zi do të jetë e vështirë dhe...
Read More
“Një turp për njerëzimin”: Si shkruajnë mediat rajonale ardhjen e Vuçiqit në dasmën e djalit të Sheshelj? 3 min read
  • Ballkan
  • Lajme

“Një turp për njerëzimin”: Si shkruajnë mediat rajonale ardhjen e Vuçiqit në dasmën e djalit të Sheshelj?

The Geopost June 13, 2023
Presidenti serb Aleksandar Vuçiq mori pjesë në dasmën e djalit të Vojislav Sheshelj, një kriminel lufte i dënuar dhe ish-“bos” i Vuçiqit. Kjo ngjalli...
Read More
Janis Sarti: Në dezinformim dhe propagandë, Rusisë i pëlqen heshtja dhe zonat e errëta 4 min read
  • Intervista

Janis Sarti: Në dezinformim dhe propagandë, Rusisë i pëlqen heshtja dhe zonat e errëta

The Geopost June 13, 2023
“Pikë qendrore e agresionit rus në Ukrainë është informacioni”, thotë Janis Sarti, drejtor i Qendrës së Përsosmërisë së Komunikimeve Strategjike të NATO-s. Në një...
Read More
Lajmet e fundit të Ukrainës: Zelenskyy konfirmon fillimin e kundërofensive 5 min read
  • Botë
  • Lajme

Lajmet e fundit të Ukrainës: Zelenskyy konfirmon fillimin e kundërofensive

The Geopost June 12, 2023
Ministria britanike e Mbrojtjes tha të dielën në përditësimin e saj të inteligjencës mbi pushtimin rus të Ukrainës se shembja e digës Kakhovka i...
Read More
Shefi rus i mbrojtjes nënshkruan urdhrin që detyron të gjitha kompanitë mercenare të nënshkruajnë kontrata me ministrinë deri më 1 korrik 2 min read
  • Botë
  • Lajme

Shefi rus i mbrojtjes nënshkruan urdhrin që detyron të gjitha kompanitë mercenare të nënshkruajnë kontrata me ministrinë deri më 1 korrik

The Geopost June 12, 2023
Shefi i Wagner Group thotë se kompania e tij nuk do ta nënshkruajë atë. Ministri rus i Mbrojtjes Sergey Shoigu ka miratuar një urdhër...
Read More
Rezultatet preliminare të zgjedhjeve parlamentare në Mal të Zi 3 min read
  • Ballkan
  • Lajme

Rezultatet preliminare të zgjedhjeve parlamentare në Mal të Zi

The Geopost June 12, 2023
Sipas rezultateve paraprake të Qendrës për Tranzicionin Demokratik (CDT) bazuar në 100 për qind të kampionit të përpunuar, më së shumti vota ka marrë...
Read More
Graham Brookie: Serbia ka elementë të përbashkët me Rusinë edhe në fushën e dezinformatave 7 min read
  • Intervista

Graham Brookie: Serbia ka elementë të përbashkët me Rusinë edhe në fushën e dezinformatave

The Geopost June 11, 2023
Zëvendëspresidenti dhe Drejtori i Lartë i Laboratorit të Kërkimeve Ligjore Digjitale të Këshillit Atlantik (DFRLab) Graham Brookie në një intervistë ekskluzive për The Geopost....
Read More

Posts pagination

Previous 1 … 303 304 305 306 307 308 309 … 446 Next

Përkthimi i përmbajtjeve në gjuhët tjera bëhet në mënyrë automatike dhe mund të ketë gabime!

  • [email protected]
  • +383-49-982-362
  • Str. Ardian Krasniqi, NN
  • 10000 Prishtina, KOSOVO
X-twitter Facebook

Corrections and denials

Copyright © The Geopost | Kreeti by AF themes.